fbpx
Genel

Vinil Halı Nedir ?

İnsanlar halıya neden gereksinim duydu? Çünkü eskiden evler izolasyonlu değildi ve yalıtım sorunu vardı. İnsanlar bu yalıtım sorununu zemin döşemeleri gibi farklı materyallerle koruyarak izolasyon sağlıyorlardı. Özellikle Halı en iyi araçtı. Kalın halılar insanlar için izolasyon sağlarken aynı zamanda dekoratif bir aksesuar görevi görüyordu. Fakat zaman geçtikçe evler küçüldü ve inşaat malzemelerinin kalitesi arttı, buda izolasyon sorununun yok olmasına sebep oldu. Günümüzde yerden ısıtma gibi yüksek teknoloji içeren araçlarla bu sorun bir sorun olmaktan çıktı. Ancak halının sağladığı dekoratif eksiklik kaldı.

Bunun sonucunda insanlar ihtiyaçlarından kalan bu eski geleneği korudular ve halı kullanımı eskiden olduğu kadar popüler bir şekilde yoğunluğunu korudu. Fakat halının önem verilen özellikleri değişti. Şöyle ki artık daha kullanışlı, daha fonksyönel, daha kolay temizlenebilir ve içinde bakteri barındırmayan dekoratif halıları ilk defa Avrupada kullanmaya başladılar. Ülkemizdede artık yavaş yavaş bu yöne doğru bir geçiş var.

Konu artık izolasyon değil Dekorasyon. Kalın, tüylü ve bakteri yuvası eski geleneksel tekstil halılarının kullanımına gerek kalmadı. Dolayısıyla buda Vinil Halı’yı öne çıkaran bir etken oldu. Vinil Halı ve Paspaslar;

*Kolay Temizlenebilir
*Anti-Alerjik
*Anti-kansorejen
*Mikrop, kir ve toz barındırmaz
*Çevre Dostu
*Sınırsız Dizayn çeşitliliği
*İnce
*Dekoratif
*Çok kullanışlı (Mutfak/Banyo/Salon/Kapı içi)

Artık ülkemizde bu çığır açıcı ürünle buluşmak Ankyrafloor ile çok kolay.
Türkiyenenin İLK ve TEK vinil halı üreticisi !

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz görünmeyecek.

Sepette ürün yok.