fbpx
Genel

Halı Seçme Rehberi

Halı seçmenin zorluğunu ortadan kaldırıyoruz! Hangi boyut, renk ve dizayn halı seçmeniz gerektiği konusunda size elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız !

1- Halınızı nerede kullanmak istiyorsunuz ?

Antre için uzun ve dar halılar tercih edilmelidir. Bunun sebebi Hol’ü uzun ve ihtişamlı göstermesidir. Hol halıları minimal ve şık olmalıdır ki eve girildiğinde ilk izlenim öyle olsun. Bunu en iyi sağlayan şey ise bordürlerdir. Kısacası Antre için bordürlü, sade, minimal ve şık halılar tercih edilmelidir.
Mutfak için daha çok çiçek, kuş ve kelebek desenleri tercih edilmelidir. Bu desenler hem evin en çok zaman geçirilen kısımlarından birinde ferahlık sağlar, hemde mutfağa uyum sağlar. Mutfak için en uyumlu renkler (evinize göre değişir) mavi, kırmızı ve turkuazdır. Mutfak halısı biraz uzun ve orta genişlikte olmalıdır. Bu biçim mutfağınızı daha ferah gösterir. Not: Mutfak halıları çok uzun olmamalıdır.
Salon halıları geniş ve uzun olmalıdır. Salondaki halının genişliği evin iştihamını gösterir. Evin en çok kullanılan ve en şık olması gereken odaya biraz daha karmaşık bir sanat gerekecektir. Evin dekorasyonuna göre değişim göstermek ile birlikte desen olarak bordürlü veya bordürsüz modern vintage yani mozaik tipi desenler daha iyi uyum sağlar.
Diğer odalar için dar ve orta uzunlukta halı kullanımı gerekmektedir. Bunun en büyük sebebi oluşacak olan uyumdur. Denize takım elbiseyle gidilmez öyle değil mi ? Modern ve çok dikkat çekmeyen minimal bir aksesuar görevi görmesi gereken oda halıları için renk farkı odanın dekorasyonuna göre değişir.

Eğer hala kararsız kaldıysanız WhatsApp destek numaramızla iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz !

WhatsApp Destek : +905304690904

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz görünmeyecek.

Sepette ürün yok.