fbpx

Vinil Halı Nedir ?

İZOLASYON DEĞİL, DEKORASYON !

İnsanlar halıya neden gereksinim duydu? Çünkü ,eskiden evler izolasyonlu değildi ve yalıtım sorunu vardı. İnsanlar , yalıtım sorununu zemin döşemeleri gibi farklı materyallerle izolasyon sağlıyorlardı. Özellikle Halı en iyi araçtı. Kalın ve tüylü halılar insanlar için izolasyon sağlarken ,aynı zamanda dekoratif bir aksesuar görevi de görüyordu. Fakat zaman geçtikçe evler küçüldü, inşaat malzemelerinin kalitesi arttı ve izolasyon sorunu ortadan kalktı. Günümüzde yerden ısıtma gibi yüksek teknoloji içeren araçlarla bu sorun bir problem olmaktan çıktı. Ancak, halının sağladığı dekoratif görünümü insanlar terk edemedi.

Bunun sonucunda insanlar izolasyon ihtiyaçlarından kalan bu eski geleneği korudular ve halı kullanımı eskiden olduğu kadar yoğun bir şekilde popülerliğini korudu. Fakat halının yalnızca DEKORATİF özelliği kaldı. Şöyle ki insanlar artık daha kullanışlı, daha fonksyönel, daha kolay temizlenebilir ve içinde bakteri barındırmayan VİNİL dekoratif halıları tercih etmeye başladılar. Ülkemizde de artık yavaş yavaş bu yöne doğru bir geçiş var.

Konu artık izolasyon değil Dekorasyon. Kalın, tüylü ve bakteri yuvası eski geleneksel tekstil halılarının kullanımına gerek kalmadı. Dolayısıyla buda Vinil Halı’yı öne çıkaran bir etken oldu. Vinil Halı ve Paspaslar;

*Kolay Temizlenebilir
*Anti-Alerjik
*Anti-kansorejen
*Mikrop, kir ve toz barındırmaz
*Çevre Dostu
*Sınırsız Dizayn çeşitliliği
*İnce
*Dekoratif
*Çok kullanışlı (Mutfak/Banyo/Salon/Kapı içi)

İZOLASYON DEĞİL, DEKORASYON !

Artık ülkemizde bu çığır açıcı ürünle buluşmak Ankyrafloor ile çok kolay.
Türkiyenenin İLK ve TEK vinil halı üreticisi !

Sepette ürün yok.